Toshiba İflas Eşiğinde!

3

Toshiba İflas Eşiğinde!

Dünyanın en ünlü teknoloji markalarından birtanesi olan Toshiba iflas ediyor,Toshiba geçtiğimiz zamanlarda Bilgisayar sektöründen çekileceğini bizlere medya aracılığıyla bildirmişti.Bunun asıl nedeni şirketin CEO’sunun sahte evraklar hazırlayarak,çok fazla kazanç elde ettiklerini sandırmasıydı.Hisao Tanaka,1.2 milyar kazançın sahte olduğu açıklamasını yaptı.

sonyy

Bundan dolayı tam olarak 6800 adet çalışan işten çıkarıldı,Hisao Tanaka’da CEO’luk görevinden istifa ederek,tüm hataların tarafından yapıldığını bildirdi!Bunların etkisi ile ciddi derecede sarsınma yaşayan Toshiba,şirketin sensör üretim bölümünü Sony’ye sattı.

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

3 Yorum

  1. bu haberi duyduguma inanamıyorum böyle güzel bir marka iflas etmemeli laptopda üzerine tanımam yıllardır toshiba kullanırım sadece 1 kere bozuldu ( 8-9) sene kullandım toplamda 2 laptop hala kullanıyorum hatta ondan yazıyorum

  2. Aklım almıyor böyle büyük bir marka nasıl iflas ediyor, herhalde kazandıkları paraları doğru harcayamadılar. Çünkü yaptıkları ürünler gayet sağlamdır zamanında bende kullanmıştım..

  3. adamlara yavaş yavaş piyasadan çekilmeye başlamışlardı, yani belli birşeydi ama yazık olmuş dünya devi böyle bir marka batıyor…

Leave A ReplyBumerang - Yazarkafe