Monolog Nedir ?

2

Merhabalar değerli sosyclub takipçileri,monolog kavramını son zamanlarda çok fazla duymaya başladık sizce nedir bu Monolog?Biraz düşünelim,tamam sizi çok fazla zorlamayayım direkt olarak konuya giriş yapıyorum.Monolog bir tiyatro oyuncusunun seyirci karşısındaki yaptığı konulmaya verilen isimdir.

Monolog Hakkında ?

Monolog bir tiyatro oyununda oyuncunun kendi kendi ile konuşmasına takılan isimdir.Monologda kişi kendisi ile iletişim kurmakta ve kişisel gelişimini arttırmaktadır.Az önceki cümlemizde belirttiğim gibi Monolog aynı zamanda bir iletişim biçimidir,fakat bu iletişim biçimi kişinin kendisi ile yaptığı iletişimi yapmak için kullanılır.Ayrıca monolog kavramı güldürü amaçlı olarak yapılan tek kişilik oyunlardada karşımıza çıkar.Yani buradan çıkarmamız gereken şey stand-up ve monolog aynı şeylerdir,unutmayalım ki monolog kişinin tek başına yaptığı iletişim biçimidir.Bu iletişime ikinci bir kişi dahil edilirse bu monolog olarak kabul edilemez.

Hazır yazmaya başlamışken bir tanede monolog yazayım size hem bu şekildde terim kafanıza daha net oturmuş olur diye düşünüyorum.

Bıktımmm

Bktımm,çok bıktım

Bana bilgisayar bağımlısı demelerinden çook bıktım

Yeter artık çok bıktım

Bana sen neden bukadar bilgisayar oynuyorsun demelerinden bıkttımm

Şimdi söyleyin sizce ben bilgisayar bağımlısımıyım?

 

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

2 Yorum

  1. hocam bilgisayar bağımlısı mısın bilmem ancak siteni ve içeriklerini beğendim.
    webmaster kategorisine ekleyeceğin içerikler ile yakından ilgileneceğim emin olabilirsin :)

Leave A Reply

Copyrigth 2015 sosyclub.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları siteniz sosyclub.com’a aittir. sosyclub.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar siteniz sosyclub.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. www.sosyclub.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. siteniz sosyclub.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
Bumerang - Yazarkafe