Evsizler Gezen Modem Oluyor

0

Çek Cumhuriyetinden dünyaya örnek olacak proje. Yeni proje hem insanların şarj ve internet ihtiyaçlarını karşılarken hem de evsiz insanlara iş imkanı sağlıyor. Çek Cumhuriyeti’nin bu projesi sosyal medyada kısa sürede büyük ilgi gördü.

Bu proje, evsiz insanları adeta bir internet modeme ve şarj dolum merkezine dönüştürüyor.

WİFİ4Life sosyal yardım kuruluşu tarafından hayata geçirilen proje şu an sadede başkent prag’da uygulanıyor.

Çek Cumhuriyeti’nde uygulamaya geçen proje sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Proje evsiz insanlara sosyal hayata katılma imkanı tanıdığı gibi, onların giderleri de karşılanmış oluyor. Ummadık yerde şarjı biten insanların imdadına yetişildiği gibi, interneti de olabildiğince her yerden ulaşım imkanı sağlamaya çalışıyor.

Bu işi üstlenen kişilere bir şarj ve bir kablosuz modem veriliyor, ihtiyacı olan insanların internete bağlanabilmeleri sağlanıyor. Projenin 2 güzel yönü var; ilki evsizler hayata entegre ediliyor. İkincisi ise turistler başta olmak üzere uygulama sayesinde insanlar hiçbir zaman internetsiz kalmıyor…

Evsiz kişilere yaptıkları iş karşılığında yiyecek, içecek, giyim eşyaları, harçlık ve barınma yerleri veren kuruluş yetkilisi Lubos Bolecek “bunun bir iş olduğunu, sokakta öylece çalışmadan yaşayan insanlara bir nevi iş imkanı sunduklarını ve çok kolay yapılabilen bir iş olduğunu” söylüyor.

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

Leave A Reply



Bumerang - Yazarkafe