Can Sıkıntısına Çözüm Önerileri

4

Her vakit yoğunluktan, iş-güçten, günlük uğraşılardan yorulduğunu, kendisine ait zamanı olmadığını söyleyen, sıklıkla bundan yakıntı eden insanoğlu gün gelip de bu zamanı bulduğunda can sıkıntısından ne yapacağını bilemez vaziyete gelir. Can sıkıntısı da öylesine korkunç bir histir ki, insan oturduğu yerde küçülüp kaybolacağı, hayatın hiçbir anlamı olmadığı ve tüm sevdikleri tarafından ayrılındığı gibi manasız düşüncelere dalar gider.

Canı hiçbir şey yapmak istemeyen, oturduğu yerden kalkmak dahi istemeyen sıkıntılı insana bir şeyler önermek beyhude olsa da, canı hali hazırda bir tasarısı olmadığı için sıkılan insana verilebilecek tavsiyeler bir hayli çoktur.

•İlk olarak yapılacak bir şeyler aranıyor fakat haneden çıkmak istenmiyorsa dört duvar arasında da insanın meşgul olup, vakit geçirebileceği bir hayli şey mevcut. Hane hanımları yemek yapmaktan yeterince sıkılmış olabilir fakat bunun için fırsat bulamayan biri sıkıntılı zamanlarını, yeni ve yaratıcı yiyecekler üreterek geçirebilir. İnternet üzerinden kolaylıkla erişilebilecek bir meyveli ve enfes görünümlü bir pasta tarifi, en azından birkaç saatlik bir çözüm olabilir. Veyahut yeni bir katlama tekniğiyle lezzetli bir mantı, akşam yemeğinde herkesi mutlu edebilir.

 

•Hane içerisinde gerçekleştirilebilecek bir diğer teklif de film izlemek. Televizyonda kaçırıp üzüldüğünüz, vizyonda yakalayamadığınız, şenlikte ödül aldığını duyup merak ettiğiniz filmlere erişmek son zamanlarda bir hayli kolay. Bu yazıyı okuyorsanız, aynı teknoloji yardımıyla her türlü filmle de erişiminiz var demektir. Geriye yalnızca mısır patlatmak kalır.

•Bu sıkıntılı anlarınıza çare olabilecek bir başka öneri de müzik olabilir. Müzik çalarınızda dinlediğiniz müzikler yıllardır aynıysa belki de yeni müzikler keşfetmenin vakiti gelmiş olabilir. İnternette bir hayli müzik ve klip sitesinde, ‘bunu dinliyorsanız, bunu da seversiniz’ teklifiyle, yeni müzisyenleri keşfedebilir, değişik klipleri izleyebilirsiniz.

•Dört duvar size yetmiyor olabilir, öyleyse en kolay teklif dışarı doğru bir adım atmanız olabilir. Yaşadığınız şehirde bulunan parkları, yeşil alanları, güzel restoranları, kafeleri, dolaşma alanları keşfetmek, rahatça soluk alıp deşarj olabileceğiniz yerleri bulmak sıkıntılarınızı bir nebze giderebilir. Bir de bu gezilere uzun vakittir okumayı düşündüğünüz kitabı ve bir bardak kahveyi de ilave ederseniz, gününüz şimdiden şenlenmiş demektir.

•Evde izleyebileceğiniz filmler sizi pek ilgilendirmediyse, belki de vizyona göz atmak iyi bir fikir olabilir. Son vizyon filmleri, dönem dönem gerçekleşen sinema şenliklerine bir göz atabilirsiniz.

•Bulunduğunuz şehirdeki aktif sergi ve tiyatro oyunlarına göz gezdirmeniz de iyi bir fikir olabilir. Belki de tam size göre bir sergi, çok yakınınızda olabilir.

Alışveriş tutkunuysanız can sıkıntınızı bu ihtirasınızla giderebilirsiniz. Fakat paranızı pahalı mağazalarda çar çur etmek yerine, size yakın mahalle pazarlarını, indirim mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Gardırobunuza yapacağınız minicik bir ekleme dahi sizi mutlu edip sıkıntınızı atabilir.

•Can sıkıntısına yol açacak bir boş vakit varsa, spor yapmaya vakit da var demektir. Semtinizdeki yeni spor salonu veyahut uzun vakittir yazılmayı düşündüğünüz yoga, step, dans kursu can sıkıntılarınıza uzun müddetli bir çözüm olabilir.

 

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

4 Yorum

  1. ben online oyun ile gideriyorum bu sıkıntıyı ama dikkat edin bağımlılık yapabiliyor cidden bagımlı olmadan pc oyunları oynayın canı sıkılanlar

  2. can sıkıntısını gidermenin en etkili yollarından bi tanesi bence kitap okumak. tarzınıza uygun kitabı sectiğiniz zaman sıkıntı falan kalmıyor.

  3. Onu bilmem de kitap okuma oaranı olarak yerlerde sürünüyoruz. Üniversiteli sayısı her geçen gün artan ülkemde kitap okuma oranı azalıyor. Boş zamanlarımızı boşboş işlere harzıyoruz malesef

  4. Temiz havada yürüyüşe çıkın, kapalı mekanlardan uzaklaşın. Bakın nasıl ferahlıcaksınız siz bile şaşırırsınız.

Leave A ReplyBumerang - Yazarkafe