Boyalı Saç Nasıl Açılır?

1

Geçen yılın modası koyu renk saçlarınızdan çok sıkıldınız ve daha doğal bir tona dönmek istiyorsunuz. Belki de modaya uyup yoğun beyazlarınız olduğu halde saçınızı koyu renklere boyadınız ve bir haftada kendini gösteren beyazlarınızdan kaynaklı çok mutsuzsunuz ve sizin için doğru rengin daha açık renklerde olduğuna karar verdiniz. Şimdi sıra saçınızı daha açık bir renge boyamakta. Ancak bunun için ilk önce saçınızdaki koyu renk boyadan kurtulmanız gerekiyor.

Öncelikle boyalı saç renginizi papatya suyu gibi doğal bir teknikle açamayacağınızı belirtmek gerek. Eğer hali hazırda boyalı bir saça sahipseniz bu rengi açmak için saçınızın kesinlikle ancak kesinlikle kimyasal prosedür görmesi gerekiyor ancak bir teknik sizi kimyasal prosedürden kurtarabilir; C vitamini

Burada yapılacak prosedürün adı; dekapajdır.

Boyalı saç rengini açmak için uygulayabileceğiniz teknikler:

Peroksik ile saç açma
Oryalle saç açma
Oksidan kremi ile saç açma
C vitamini ile saç açma
Bu teknikler arasında saçınız için en zararlı olanı oreyalle saç açmaktır. Çünkü oreyalle saç açarken hem oksidan kremi hem de oreyal kullanılır ve oreyal son derece kuvvetli bir toz kimyasaldır. Bu nedenle aralarında uzak durmanız gereken en güçlü teknik oreyaldir. Ancak kızıl tonlarda saçlarınız varsa saçtaki kızıllığı akıtmak için oreyalden daha kuvvetli bir teknik düşünülemez. Oryalle saç açmayı düşünüyorsanız “Oryalle Saç Nasıl Açılır” yazımızı okumadan hareket etmeyin.

Peroksit ve oksidan krem aşağı yukarı aynı gibi görünse de aralarında ciddi bir fark var. Oksidan krem peroksite göre saça ve saç derisine daha az zarar verir. Oksidan krem ile saç açmayı düşünüyorsanız “Oksidan Krem İle Saç Nasıl Açılır” başlıklı yazımızı kesinlikle okuyun.

Peroksit ile saçlarınızı açacaksanız peroksitin harekete geçmesi için bir saç kurutma makinesinden yardım almanız gerekecektir. Bu teknik çok koyu renk saçlar için uygulanmaması gereken bir teknikdir. Saçlarınızı peroksitle açmadan önce “Peroksit ile Saç Nasıl Açılır” başlıklı yazımızı inceleyin.

Kimyasal teknikleri bir kenara bırakarak sizi en fazla mutlu edecek teknikden bahsedelim; C vitamini ile saç açma. Bu teknikle saç renginizi saçınızı yıpratmadan açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler;

C vitamini tableti
İngiliz karbonatı
Şampuan (Boyalı saçlar için olmayan bir şampuan olması gerekiyor)
15-20 damla besleyici yağ (Badem yağı, Hindistan cevizi yağı, argan yağı veya fındık yağı)
C vitamini ampulü (Elinizde yoksa olmadan da yapabilirsiniz)
Nasıl Uygulanır

C vitamini tabletlerinden 10 tanesini iyice ezin.
Yarım paket İngiliz karbonatı ile karıştırın. C vitamini asidik bir üründür, karbonat ise baz. Böylece ph dengesini yaratmış olursunuz.
Karışımın üzerine C vitamini ampulünü kırın.
Üzerine şampuanınızı ekleyin ve saç bakım yağını da ilave ederek karıştırın.
Bu karışımı derin bir kapta yapın zira son derece köpüklü bir hal alacak.
Tıpkı saç boyar gibi fırça sayesinde saçınıza karışımı sürün, iyice masaj yaparak yedirin ve 1 saat bekletin.
Daha sonra saçlarınızı yıkayın.
İlk seferde ciddi bir açılma beklemeyin yani bir anda siyah saçlarınız sarıya dönmez. 3-4 gün arayla birkaç sefer uygulamanız gerekecek.
Saçlarınız istediğiniz tona geldiği zaman boyanızı yapabilirsiniz.

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

1 Yorum

Leave A ReplyBumerang - Yazarkafe