Akıllı Telefonlarda Sarj Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

5

Akıllı Telefonlarda Sarj Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

Günümüzde Teknolojinin getirisiyle beraber günlük hayatta ençok kullanılan,Teknolojik aletlerden birtaneside akıllı telefonlar oldu,akıllı telefonlar ile,aynen bilgisayar ortamındaymış gibi kolayca sosyal medyada gezinebiliyor,aklımıza takılan herhangi bir şeyi saniyeler içerisinde bulabiliyoruz,konuyu pek fazla uzatma gereği duymuyorum yani akıllı cep telefonlar günümüzde çok işlevsel olarak kullanımda.

iphone6s

Şarj tasarrufu için yapmamız gereken şeyleri,paragraf şeklinde anlatmak yerine,madde madde anlaşılır şekilde sizlere sunuyorum.

1-)Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kapatın

Bunlar wi-fi,hücresel veri vb. şekilde türetilebilir,kullanmadığınız ve arka planda çalışan oyunlar ve uygulamaları kapatmak sizler için yararlı olacaktır aksi taktirde arkaplanda çalışan uygulamalar bataryanızdaki enerjiyi emecektir.

2-)Ekran parlaklığı

Ekran parlaklığını,düzenlemek akıllı telefon kullanıcıları için olmazsa olmaz denilebilecek bir şey,dilerseniz otomati parlaklık kullanabilir dilerseniz bulunduğunuz ortama göre parlaklığınızı düzenleyebilirsiniz,geceleri parlaklığını sıfır yapmanız yararınıza olacaktır…

3-)Animasyonlu duvar kağıtları ve widgetleri kaldırın

Animasyonlar bataryanızın fazladan güç harcamasına neden olan bir etkendir,elinizden geldiği kadar Animasyon bulunduran materyalleri akıllı telefonunuzdan uzak tutmaya çalışınız.

4-)Güç yardımcısı kullanın

Güç yardımcısı kullanmak ,sizleri tek tek yormaktan kurtaracaktır.Google Play veya App Store’da onlarca güç yardımcısı mevcut,işlemciniz İntel ise,İntel Batery Optimizer programı ile fazlasıyla optimize sağlayabilirsiniz.

5-)Gereksiz Uygulamalar

Gereksiz uygulamalar,sizin izin vermediğiniz,arkplanda izinsiz olarak çalışan ve reklam gösterim yapan uygulamalardır,bunlardan kurtulmanız sizlerin fazlasıyla yararına olacaktır…

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

5 Yorum

  1. güç tasarufunu kullanınca gerçekten de batarya uzun süre dayanıyor. internete girip açık bırakmakta sarjı çok cabuk bitiriyor.

  2. Iphone 5s kullanıyorum, telefonumun bataryasından çok şikayetçiyim, sayenizde daha tasarruflu bir kullanım sağlayabileceğim teşekkürler :)

  3. internet ve konum servislerinin açık durması bataryayı hızlı bitirmeye en büyük etkendir, ötesinde diğer yapılacaklar elbet artı süre katar ancak gelişen teknoloji ile bu olayın da gelişmesi gerekmekte, akıllı telefonda sürekli açık uygulama kapatıp, internet kapatarak 3310 gibi yapıp mı gezeceğiz ?

  4. akıllı telefonları oldum olası hiç sevmedim nedense kendimden daha akıllı hissediyorum ama bu telefonlar olmasa olmazlardan

Leave A ReplyBumerang - Yazarkafe