Akdoğan Türkmenlerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.

1

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Hatay’ın Yayladağı kazasında, ülkelerini ayrılarak Türkiye’ye sığınan ve Yayladağı 2 Konaklama Tesisleri’nde hayatlarını sürdüren Türkmenleri ziyaret etti.


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Hatay’ın Yayladağı kazasında, iç savaş sebebiyle ülkelerini ayrılarak Türkiye’ye sığınan ve Yayladağı 2 Konaklama Tesisleri’nde hayatlarını sürdüren Türkmenleri ziyaret etti.

Akdoğan, beraberindeki Hatay Valisi Ercan Topaca ile 517 çadırın bulunduğu ve takriben 3.000 kişinin kaldığı tamamı Türkmenlerden oluşan Yayladağı 2 Konaklama Tesisleri’ni ziyaret ederek, burada yaşayanlarla bir müddet sohbet etti.

Kuruluş içerisinde yer alan okulu da gezen Başbakan Yardımcısı Akdoğan, çocuklarla sohbet ederek, onlara oyuncak verdi. Akdoğan, Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık’tan kampla alakalı bilgi aldı.

Yalçın Akdoğan, daha sonra kamp içerisinde kimi Türkmen ailelerin çadırlarına misafir olarak, çeşitli armağanlar verdi.

Buranın ilk kurulan çadır şehirlerden biri olduğunu belirten Akdoğan, burada kalanların eğitim, barınma ve sıhhat ihtiyaçlarının karşılandığını dile getirerek, “Buranın hızlı bir şekilde yenileme çalışması var. Allahın izniyle çalışmalar bitirdiğinde buradaki kardeşlerimiz daha rahat bir ortama kavuşacak. Bu çadırları da kaldırmış olacağız. O yüzden daha iyi olacak. Burası konteyner şehir olunca daha iyi olacak” dedi.

Çadır içerisinde kendisine ikram edilen kahveyi içen Yalçın Akdoğan daha sonra, kampta tertip eden kurslarla alakalı yetkililerden bilgi aldı.

AA

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

1 Yorum

Leave A ReplyBumerang - Yazarkafe