2015 Aralık Ayı Sinema Filmleri

2

Merhabalar değerli takipçilerim,sinema filmleri son zamanlarda dizilerden çok izlenmeye başladı,ben bu yazımda sizler için 2015 Aralık Ayı Sinema Filmleri’nden en iyi 5 filmi listeyip yorumlayacağım,unutmayalımki filmler kalitesi kişiden kişiye değişebilen birşeydir…

1-)Ali Baba ve 7 Cüceler

Başarısız geçen iş hayatlarının yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar.Fragmanınıda aşayığa ekliyorum.

2-) Pırdino Sürpriz Yumurta

Animasyon diyebiliriz,film’i izlemedim ancak iyi olduğu söyleniyor size kısa bir şekilde özetleme yapayım;Ziyaret etmiş olduğu müzede dinozor fosilleriyle karşılaşan Pırdino, o andan itibaren ailesini görebilmek için yanıp tutuşmaya başlar. Bu isteği adına gelmek isteyen müze müdürü, fen insani Sündüs’e Pırdino’yu gösterir. fakat bu isteği namına getirmenin vahit yolu, hengâm makinesini kullanmaktır. Pırdino, pörsümüş ve Sansar’ı çağlar öncesinde matrak ve nefes kesici bir serüven beklemektedir. Kahramanlarımızın dinozor müzesine yaptıkları seyahat onlar için yeni bir maceranın başlangıcı olur.

3-)Uzaklarda Arama

Yönetmenliğini Yeşilçam’ın Sultan’ı olarak bilindik tanınmış oyuncu Türkan Şoray’ın üstlendiği uzaklarda arama filminin oyuncu kadrosunda birbirinden müstehap durağan beyaz perde yüzleri görev alıyor. Başrolünde Şoray’ın kızı bolluk Ünal’ın klan gösterdiği yapımda Fırat Tanış, ay ışığı Bayri, Kaan Urgancıoğlu, Serkan Şenalp, istek Erginci, hars Türkmen, Elif Atakan, çaykara Göktaş, Fatih Al, duyma Keçik, Goncagül Sunar, turgay entelektüel ve huy Konakoğlu gibi sağlam şunca adlı insan yan alıyor.

Şehir merkezindeki bir pavyon resmi bir kararla, kent dışındaki ıvır zıvır bir kasabaya “sürülür.” Mecburen taşınmak zorunda artan pavyonun kanayaklı çalışanları ile kasabanın kadınları arasında ilkin gizliden gizliye, sonra da çıplak bir mücadele ortaya çıkar. kadınlar kocalarını pavyona kaptırmaktan endişe ederken, belde erkeklerinin hazzı enikonu yerindedir! bütün bu hengamenin içerisindeyse her insanın şahit olacağı ihtiraslı amma olanaksız bir amor yaşanır. Birbirinden enikonu farklı insanların hayatlarının kesişmesinden doğan bu trajikomik öyküyü ise bizlere 9 yaşındaki Yusuf anlatır…

4-)Casuslar Köprüsü

Becerikli direktör Steven Spielberg’ün yeni ürünü olan dargın uğraşma draması Casuslar Köprüsü’nün başrolünde sanatkâr düzenci Tom Hanks nokta alıyor. Filmin kadrosunda Amy Ryan, Austin Stowell, Scott Shepherd ve Mark Rylance kabilinden adlar bile bulunuyor. Filmin senaristliği ise beyazperdenin kült ikilisi Coen Kardeşler’e ait.

Amerikalı bir avukatın antipatik kavga sürecinde Sovyetler Birliği’nde tutuklanmış bir pilota arkalama edebilmek için CIA aracılığıyla işe alınmasını ve sonrasında yaşanan tansiyon kırcı süreci perdeye haiz film servet sahibi fon işçiliği ve ilgi uyandıran devre filmi atmosferiyle hazan sezonunun stratejik filmlerinden biri olacak üzere görünüyor.

5-)Goosebumps: Canavarlar Firarda

Akarsu asıl denli Köpekbalığı Hikayesi, Canavarlar Yaratıklara karşı ve Gulliver’in Gezileri ile tanıdığımız Rob Letterman’ın yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu korku-komedi yapımı Goosebumps: Canavarlar Firarda 90’lı senelerin din televizyon alıcısı dizisinden beyazperdeye uyarlandı. Başrolünde Jack Black’i izleyeceğimiz filmin kadrosunda Dylan Minnette, Odeya Rush ve Ryan Lee kabil toy isimler bulunuyor.

Tanınmış koca vahşet yazarı R.L. Stine’ın kitaplardaki yaratıkların hak olduğunun ve sadece haklarında yazılar yazıldığı sürece insanlardan ırak kaldıklarının keşfedilmesinin hemen peşinden yaşanan değersiz bir kaymakamlık neticesi tüm canavarların erkin kalmasına odaklanıyor. can alıcıları durdurma işiyse, yazarın kız evladı Hannah ve kasabaya yeni taşınan kıray Zach’e düşüyor!

Bu sitenin SEO işlemleri Bora B. tarafından yapılmaktadır..

About Author

Sosyclub kurucusu,yazarı programlama ve sosyal içeriklerle ilgilenen lise öğrencisi,içerik üretmeyi çok seven aynı zamanda sporile haşır neşir olan,bilgisayar başında zaman öldüren şahıs!

2 Yorum

Leave A Reply

Bumerang - Yazarkafe